KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13101500

nr 1310 1500

Josef Jungwirth

(1869-1950), Österrike

Pastell, Porträtt. Signerad, daterad -27, ca 52x37 cm

Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 24 februari 2020
kl 19:18:08

9/2 21:12:30 1      1.000 kr
14/2 07:19:07 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 24 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Josef Jungwirth

Läs mer om Josef Jungwirth